Nosidełka dla dzieci – wygodna alternatywa dla chust

2018-12-19

Nosidełka dla maluchów to bardzo dobry wybór – dzięki nim można łatwo i wygodnie przemieszczać się z dzieckiem bez potrzeby używania wózka. To atrakcyjna alternatywa dla popularnych chust!

 

Chusty do noszenia dzieci używane są w wielu krajach na całym świecie – teraz również coraz częściej można spotkać je w Polsce. Nie każdy rodzic lub opiekun ma do nich jednak pełne zaufanie. Chusta musi być odpowiednio dobrana i zawiązana, aby zapewniała maluszkowi komfortowe i bezpieczne podparcie.

 

Wtedy, gdy liczy się wygoda i brak ryzyka dla dziecka, można wybrać jeszcze jedną propozycję – nosidełka ergonomiczne, które są jeszcze łatwiejsze w stosowaniu od chust.

 

Nosidełko dla dziecka – jak jest zbudowane?

W porównaniu do chusty nosidełka dla dzieci mają inną konstrukcję, która powoduje, że ich używanie jest jeszcze prostsze.

 

W sklepach można znaleźć wiele rodzajów nosidełek. Jednym z uznanych producentów tego rodzaju dodatków jest polska firma KAVKA https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/nosidelka-kavka/, która oferuje specjalne nosidełka regulowane – mogą być stosowane u dzieci od 3,5 do nawet 20 kg!

 

Do szycia nosidełek KAVKA stosuje się miękką tkaninę bawełnianą – podobną do tkaniny na chusty. Zapewnia wyjątkowy komfort i jest bardzo wytrzymała. Nosidełko ma specjalną przestrzeń dla dziecka dopasowaną do jego anatomii, wyposażone jest w szeroki pas biodrowy oraz w pasy naramienne.

 

Specjalna budowa pozwala na ułożenie dziecka w optymalnej dla niego pozycji zalecanej przez fizjoterapeutów – dzięki temu rodzic lub opiekun nie muszą obawiać się, że dziecko jest narażone na powstawanie wad układu szkieletowego i mięśniowego i bólu.

 

Nosidełka dla dzieci są też bardzo komfortowe w używaniu przez osobę dorosłą – szeroka regulacja w modelach KAVKA powoduje, że można łatwo dostosować je do swojej sylwetki. Nie trzeba przy tym zajmować się skomplikowanymi wiązaniami – wystarczy tylko zapiąć nosidełko w odpowiedniej pozycji.

 

Kiedy można zacząć stosować nosidełka dla dziecka?

Eksperci wskazują, że nosidełka dla dzieci są dobre już dla najmłodszych – od pierwszego dnia życia. Nie powinniśmy jednak stosować ich stale u maluchów poniżej 3 miesiąca życia – wtedy należy używać ich okresowo.

 

Gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać, wtedy nosidełka można zacząć używać częściej, ponieważ wtedy nie stanowi ono już tak dużego obciążenia dla dziecięcego kręgosłupa.

 

Zalety nosidełek dla dziecka:

·        łatwe w używaniu – także dla niedoświadczonych, początkujących użytkowników

·        szeroka regulacja – pozwala na łatwe dopasowanie konstrukcji nosidełka do sylwetki

·        komfort dla dziecka – nosidełka pomagają dziecku w przybraniu anatomicznie poprawnej pozycji

·        bezpieczne – dziecko jest odpowiednio chronione w nosidełku

·        wszechstronne – mogą być używane w domu, w pracy, podczas podróży, na spacerze jako alternatywa dla wózka dziecięcego

 

Z kolei wśród głównych wad nosidełek znajduje się ich dość wysoka cena w porównaniu z chustami. Nosidełka wspomnianej firmy KAVKA to dość wysoki koszt – od 300 do ponad 500 złotych. Płacimy jednak za produkt najwyższej jakości, który będzie gwarantował bezpieczeństwo i komfort dla maluszka.